(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kosiarka odbiór TYLKO 05.03 do 1000 zł (Nr 5892015)

Marka i model:

Boxer

Długość [m]:

2100

Szerokość [m]:

2200

Wysokość [m]:

1150

Waga w kg (łączna):

660

Dystans: 1071.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Beesd

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Ligota Turawska

5 mar 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych nierzadko bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po ulicach, bowiem ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w Europie. Kłopot powodować może także nacisk osi urządzeń uprawnych, który przekracza reguły dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie wykorzystuje się przyczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie przysposobionymi lawetami, jakie podołają przewieźć urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przewyższa dozwolone zasady wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być również termin transportu.