(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kosiarka rotacyjna plus przyczepa dla koni (Nr 6601232)

Kosiarka rotacyjna plus przyczepa dla koni

Marka i model:

Class +Westfalia

Długość [m]:

8.8

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Dystans: 382.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Szczerców

Od 24 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Preszowski, Kołaczków

Od 24 wrz 2020 do 26 wrz 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po jezdniach, bowiem ich wymiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Przeszkodę powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przekracza reguły dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają prawidłowo przysposobionymi lawetami, które są w stanie przewieźć ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa dopuszczalne reguły rozmiarem lub ciężarem, wymagane jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Cena przewozu urządzenia rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu maszyny. Na wycenę transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo czas przewozu.