(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kosiarka Wrzecionowa John Deree 3235c (Nr 7634984)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kosiarka Wrzecionowa John Deree 3235c
420 x 220 x 200 cm
1300 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1300 kg
Dystans
1172 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Assens

Od 9 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych zazwyczaj jest transportem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, dlatego że ich rozmiar przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w UE. Trudność powodować może również napór osi maszyn uprawnych, który przerasta normy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają należycie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przerasta dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, wymagane jest uzyskanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników rolniczych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas przewozu.