(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-06-02 23:11

Kot

(Nr 1825330)
Kot

Waga w kg:

5.00

Dystans: 2313.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 .

    Nie licząc paszportu wymaganerównież dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebnerównież takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Aberdeen, Wielka Brytania

Termin elastyczny