(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kot (Nr 4723300)

Kot

Waga w kg (łączna):

1.00

Dystans: 3366.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

3 wrz 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.