(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kot (Nr 4810260)

Waga w kg (łączna):

6.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 1632.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

10 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.