(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kot (Nr 7553394)

Kot
Waga
Sztuk
Kot
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
833 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 6 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Nordhausen

Od 6 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.