(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kot (Nr 7670564)

kot
Waga
Sztuk
kot
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
1123 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Haarlem

Od 2 cze 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 3 cze 2021 do 7 cze 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.