(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kot (Nr 7781795)

Kot
Waga
Sztuk
Kot
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
577 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Lipie Góry

Od 6 cze 2021 do 8 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.