kot (Nr 7954826)

kot
Waga
Sztuk
kot
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1985 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Radowice

Od 28 lis 2021 do 29 lis 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Carrigaline

Od 29 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.