Kot brytyjski (Nr 7584494)

Kot brytyjski
Waga
Sztuk
Kot brytyjski
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
2267 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.