(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 13:37

kot, mniej niz 8 kilo z transporterem (Nr 2749816)

kot, mniej niz 8 kilo z transporterem

Waga w kg (łączna):

8.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 4390.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Leszno, 64-100, Polska

Termin elastyczny