(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kot - samiec (Nr 6458326)

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 275.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świdnica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.