kot x 1, Kot x 1 (Nr 7887508)

kot x 1, Kot x 1
Waga
Sztuk
kot
5 kg
1
Kot
5 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
4437 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 2 lis 2021 do 10 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 2 lis 2021 do 24 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.