(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kot z Londynu (UK) do Legnicy (PL) (Nr 3324085)

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 1305.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

8 paź 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.