(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-28 23:31

Kota

(Nr 2246373)
Kota

Waga w kg (łączna):

3.50

Dystans: 1487.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Haga, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pruchnik, 37-560, Polska

Termin elastyczny