(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kozy x 18 (Nr 8024787)

kozy x 18
Waga
Sztuk
kozy
50 kg
18
Łączna waga:
900 kg
Dystans
74 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Nowiny

16 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Strobów

16 wrz 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.