(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kreidler (Nr 5231358)

kreidler

Marka i model:

kreidler supermoto

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1017.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lahr/schwarzwald

Od 10 paź 2019 do 17 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

Od 16 paź 2019 do 14 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.