(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Krokwie 16cm/8cm 40stuk dł.6,5m z granicy RP do Koloni PLZ 58511 ok.640km (Nr 4917946)

Marka i model:

krokwie

Waga w kg (łączna):

10.00

Liczba sztuk:

40

Dystans: 615.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Kostrzyn Nad Odrą

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Lüdenscheid

8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.