(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

krone Big M 450 Mäher (Nr 6486074)

Marka i model:

Krone Big M 450

Długość [m]:

8.80

Szerokość [m]:

3.00

Wysokość [m]:

3.90

Waga w kg (łączna):

12000

Dystans: 1732.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Cham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Ayegui

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych zazwyczaj bywa transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Pokaźne pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie przemieszczać się po drogach, dlatego że ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Komplikację stanowić może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, który przewyższa zasady dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa dozwolone reguły wielkością lub ciężarem, potrzebne będzie zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.