(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 19:42

Ksr 125 moto worx

(Nr 2644304)
Ksr 125 moto worx

Marka i model:

Ksr 125 moto worx

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3596.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Irvine, KA12 0LG, Wielka Brytania

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Tas-Sliema, SLM 1807, Malta

Termin elastyczny