(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 13:44

ktm (Nr 2749876)

ktm

Marka i model:

ktm

Waga w kg (łączna):

105.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 729.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Conil de la Frontera, 11140, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valladolid, Hiszpania

Termin elastyczny