(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm (Nr 5432726)

Ktm

Marka i model:

Ktm

Waga w kg (łączna):

115

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2604.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kalabria, Polistena

3 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

30 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.