Ktm 1090 R (Nr 6150625)

Ktm 1090 R

Marka i model:

Ktm 1080

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2181.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vic

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Północna, Aalborg

Od 2 wrz 2020 do 3 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.