KTM 1090 R (Nr 7243822)

KTM 1090 R
Waga
Sztuk
KTM 1090 R
Długość
230 cm
240 kg
1
Łączna waga:
240 kg
Dystans
2479 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 12 lip 2021 do 13 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Talavera De La Reina

Od 14 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.