(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM 1190 Adventure (Nr 5582979)

Marka i model:

KTM 1190 Adventure

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Od 12 sie 2020 do 13 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.