KTM 1190 Adventure (Nr 5630227)

Marka i model:

KTM 1190 Adventure 2014

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Azory, Ponta Delgada

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.