(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm 1290 (Nr 5063406)

ktm 1290

Marka i model:

ktm 1290 super adventure R

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5056.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Xv Región De Arica Y Parinacota, Arica

3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Chile, Xii Región De Magallanes Y De La Antártica Chilena, Punta Arenas

8 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.