(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm 1290 (Nr 5273658)

ktm 1290

Marka i model:

ktm, superduke

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2319.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.