Ktm 1290 super adventure s (Nr 7488054)

Ktm 1290 super adventure s
Waga
Sztuk
Ktm 1290 super adventure s
Długość
180 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
2034 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Od 30 lip 2021 do 1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.