KTM 1290 SuperAdventure x 2 (Nr 6617032)

KTM 1290 SuperAdventure x 2
Waga Sztuk:
KTM 1290 SuperAdventure
Długość
200 cm
240 kg
2
Łączna waga: 480 kg
Dystans 2770 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Budziszyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

6 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.