(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-08-28 14:53

KTM 250

(Nr 1991861)
KTM 250

Marka i model:

ktm 250

Waga w kg:

108.00

Dystans: 2002.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

East Ham, Wielka Brytania

14 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Braga, Portugalia

18 wrz 2017