(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 16:02

Ktm 250

(Nr 2650468)
Ktm 250

Marka i model:

KTM

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1236.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Örebro, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, 60-401, Polska

Termin elastyczny