(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 15:08

Ktm 250 exc

(Nr 2417348)
Ktm 250 exc

Marka i model:

Ktm exc 250

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1589.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rugby, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rawicz, 63-900, Polska

Termin elastyczny