(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 11:15

Ktm 250 exc

(Nr 2642888)
Ktm 250 exc

Marka i model:

Ktm 250 exc

Waga w kg (łączna):

115.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 205.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Coloma de Farners, 17430, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lleida, Hiszpania

Termin elastyczny