(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM 300 EXC (Nr 6170336)

KTM 300 EXC

Marka i model:

KTM 300 EXC

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2255.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 9 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ostróda

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.