(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM 350 (Nr 5394998)

KTM 350

Marka i model:

KTM 350

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1939.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Nidwalden, Stansstad

Od 3 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.