(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ktm 390rc (Nr 4541133)

Ktm 390rc

Marka i model:

Ktm 390 rc

Waga w kg (łączna):

147.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 919.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Colindres

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.