(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 10:24

ktm 520 exc (Nr 2744128)

Marka i model:

ktm 520 exc

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Örebro, Szwecja

Od 4 cze 2018 do 8 cze 2018

Adres i termin dostawy

Lesmurdie, 6076, Australia

Od 17 lip 2018 do 24 sie 2018