(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ktm 640 lc4 (Nr 7220913)

ktm 640 lc4
Waga
Sztuk
ktm 640 lc4
Długość
200 cm
154 kg
1
Łączna waga:
154 kg
Dystans
934 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Südbrookmerland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Krapkowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.