(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-12 21:00

KTM 690

(Nr 2150544)

Marka i model:

KTM 690 Enduro

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [€]:

00000

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Traunstein, 83278, Niemcy

Od 8 cze 2018 do 16 cze 2018

Adres i termin dostawy

Tirana, 1001-1028, Albania

Termin elastyczny