(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ktm 690 enduro (Nr 7583207)

ktm 690 enduro
Waga
Sztuk
ktm 690 enduro
Długość
240 cm
140 kg
1
Łączna waga:
140 kg
Dystans
1324 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sollentuna

Od 23 mar 2021 do 26 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kobierzyce

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.