KTM 690 Enduro R (Nr 5908183)

Marka i model:

KTM 690 Enduro R 2019

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2187.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.