Ktm 790 (Nr 4522297)

Ktm 790

Marka i model:

Ktm 790

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2885.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.