KTM 950 (Nr 6412761)

KTM 950

Marka i model:

KTM Adventure 950

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1753.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 19 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.