(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM 950 Adventure (Nr 5267146)

KTM 950 Adventure

Marka i model:

950 Adventure

Waga w kg (łączna):

210

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2178.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gibraltar, Gibraltar, Gibraltar

11 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.