(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm 950 enduro (Nr 4613985)

ktm 950 enduro

Marka i model:

ktm 950

Waga w kg (łączna):

245.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3567.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Karadeniz Bölgesi, Ortahisar

22 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.