(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm 990 (Nr 4926818)

ktm 990

Marka i model:

KTM 990 adventure

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1377.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Livorno

11 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.