(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm 990 adventure (Nr 5339662)

Ktm 990 adventure

Marka i model:

2 motos trail grandes Ktm 990 adventure y yamaha 750

Waga w kg (łączna):

440

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 822.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

7 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.