(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM ADVENTURE 1190 (Nr 4718480)

KTM ADVENTURE 1190

Marka i model:

KTM 1190

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1630.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Proveysieux

Od 16 sie 2019 do 20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 21 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.